698153696
sklep@octovnia.plNumer katalogowy: |
Kod EAN: |
Do produkcji żywego octu z malin używamy tradycyjną polską odmianę owoców „Polana” z dodatkiem wyjątkowo słodkiej odmiany „Polesie”. Późnym latem, bo dopiero wtedy maliny rosnące w terenach górzystych Doliny Dunajca osiągają pełny smak, są one ręcznie zbierane i tłoczone, po czym przechodzą długą, dwustopniową fermentację, przy użyciu tradycyjnej metody orleańskiej. Ocet z malin po wielu miesiącach leżakowania uzyskuje klarowny, bogaty, czerwony kolor i intensywny malinowy zapach.
Niepasteryzowany, nie filtrowany, bogaty w probiotyki.
Smak
Słodkawy, niezaprzeczalnie malinowy
W kuchni
Świetny ocet dla kucharzy, którzy rozpoczynają swoją octową przygodę kulinarną. Do sałatek na bazie sałaty masłowej, lodowej, rzymskiej, rukoli, roszponki lub świeżego szpinaku. Do winegret – spróbuj oleju z orzechów laskowych. Idealnie podkreśla smak dojrzałych pomidorów. Do dań z kurczaka, krewetek, łososia lub delikatnej wątróbki cielęcej. Z Gorgonzolą (Dolce). Dobrze komponuje się z tymiankiem, rozmarynem lub lawendą.
W barku
Dodatek do białych musujących win, do wódki, ginu, białego rumu lub tequili. Orzeźwiający bezalkoholowy spritzer z wodą gazowaną, syropem cukrowym i świeżym rozmarynem.
W apteczce
Wszystkie gatunki żywych octów Octovni wpływają korzystnie na florę bakteryjną jelit, wspomagają odporność i poprawiają samopoczucie. Ponadto specyficzne właściwości kwiatów, owoców i ziół, z których są produkowane, dobrze znane w medycynie ludowej i stosowane we współczesnym ziołolecznictwie, wzbogacają octy o dodatkowe, cenne cechy.
Lecznicze zastosowanie malin (Rubus idaeus L.) sięga czasów rzymskich. Czerwone maliny mają unikalny profil flawonoidów, antocyjanów i kwasu elagowego, który może zapobiec progresji chorób układu krążenia, cukrzycy typu II i otyłości.
Pij 10 ml octu dziennie w małej szklance wody.
Przechowanie octu
Przechowywać szczelnie zakorkowane, w ciemnym, chłodnym miejscu. Można przechowywać w lodówce, ale nie jest to konieczne.
Ocet zawiera żywe kultury bakterii octowych co może spowodować powstanie „matki octowej”. Jest to naturalny, bezpieczny i zdrowy proces. Jeżeli w butelce powstanie matka, można ocet przepuścić przez drobne sitko przed użyciem.
Dostępny w butelkach o pojemności 100 ml, 250 ml lub 500 ml.
Zaświadczenie Sanepidu Nr 290.2018
Dodaj opinię, dzięki temu również i Ty otrzymasz wiarygodną informację o produkcie